CIRCULAR WEEK 2020
Pomimo utrudnień związanych z pandemią COVID-19, Circular Week 2020 był bardzo udanym wydarzeniem. W spotkaniach, debatach, wydarzeniach towarzyszących wzięło udział 17 krajów, zorganizowano 56 różnych eventów. W polskich wydarzeniach wzięło udział ponad 3 000 uczestników, a w kończącym Circular Week Mazovia Circular Congress uczestniczyło 448 osób.
Circular Week 2020 został wsparty przez liczne ambasady, co pozwoliło pokazać, jak szeroka jest koncepcja gospodarki cyrkularnej oraz jak duże znaczenie ma współpraca i dzielenie się wiedzą. Każda zaangażowana ambasada – Ambasada Holandii, Ambasada Finlandii, Ambasada Austrii, Ambasada Szwajcarii oraz Ambasada Szwecji – zorganizowała wydarzenie edukacyjne związane z najbardziej interesującym ją tematem.
Każdy podmiot, który chciał zostać współorganizatorem i partnerem Circular Week, mógł zgłosić własne wydarzenie na mapie GOZ. INNOWO, jako główny koordynator projektu, zgromadził wszystkie inicjatywy, umieścił je na platformie internetowej i w kalendarzu dostępnym dla szerokiej rzeszy odbiorców oraz wspierał je w promocji tych wydarzeń.
W ostatnim dniu Circular Week, czyli 16 października 2020 r., odbyła się międzynarodowa konferencja Mazovia Circular Congress. Wydarzenie to jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych konferencji w Polsce na temat gospodarki cyrkularnej, skierowaną do przedstawicieli administracji publicznej, samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw, menedżerów zajmujących się tematyką zrównoważonego rozwoju i CSR, start-upów oraz mediów. Podczas konferencji przedstawione zostały przykłady dobrych praktyk z całego świata. W ten sposób uczestnicy Kongresu dowiedzieli się, w jaki sposób zastosowanie założeń GOZ może przynieść korzyść zarówno ekologiczną, jak i finansową. Dodatkowo przez cały czas trwania konferencji prowadzono owocne dyskusje na temat możliwości realizacji podobnych projektów w Polsce. Zorganizowane zostały również liczne dyskusje panelowe różnych grup interesariuszy (przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, przedstawicieli administracji państwowej i samorządu terytorialnego) na temat tego, jak korzystać z rozwiązań gospodarki cyrkularnej.
Zapraszamy Państwa do obejrzenia nagrań z wybranych wydarzeń organizowanych w ramach minionej edycji:
WYBIERZ MIASTO, DATĘ ORAZ TEMAT KTÓRY CIEBIE INTERESUJE:

Zamykamy obieg w rolnictwie – zrównoważone wykorzystanie energii w produkcji rolnej
SZCZEGÓŁY

Zamykamy obieg w rolnictwie – zrównoważone wykorzystanie energii w szklarniach
SZCZEGÓŁY

Jak społeczeństwo obywatelskie może przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów żywnościowych
SZCZEGÓŁY

Cyrkularność i rentowność – jak sprawić, by cyrkularne rozwiązania były opłacalne
SZCZEGÓŁY

Jak upcycling może odpowiedzieć na wyzwania związane z obiegiem plastiku?
SZCZEGÓŁY

Spotkanie z przedstawicielami Ministerstwa Klimatu i Ministerstwa Rozwoju
SZCZEGÓŁY

COVID 19 a łańcuchy dostaw – czy cyrkularne modele biznesowe są odporne?
SZCZEGÓŁY

Lokalny ekosystem dla zrównoważonego i cyrkularnego budownictwa
SZCZEGÓŁY

Jakie inwestycje w GOZ chcą wprowadzić w życie szwedzkie partie polityczne?
SZCZEGÓŁY

Ramy prawne cyrkularnego projektowania produktów – status quo i perspektywy
SZCZEGÓŁY

Stwórz własny Shop in Shop i zwiększ swój cyrkularny potencjał w Sieci
SZCZEGÓŁY

Upcyklingowe upominki i firmowe prezenty w duchu odpowiedzialności społecznej
SZCZEGÓŁY