CIRCULAR WEEK 2020

Pomimo utrudnień związanych z pandemią COVID-19, Circular Week 2020 był bardzo udanym wydarzeniem. W spotkaniach, debatach, wydarzeniach towarzyszących wzięło udział 17 krajów, zorganizowano 56 różnych eventów. W polskich wydarzeniach wzięło udział ponad 3 000 uczestników, a w kończącym Circular Week Mazovia Circular Congress uczestniczyło 448 osób.

Circular Week 2020 został wsparty przez liczne ambasady, co pozwoliło pokazać, jak szeroka jest koncepcja gospodarki cyrkularnej oraz jak duże znaczenie ma współpraca i dzielenie się wiedzą. Każda zaangażowana ambasada – Ambasada Holandii, Ambasada Finlandii, Ambasada Austrii, Ambasada Szwajcarii oraz Ambasada Szwecji – zorganizowała wydarzenie edukacyjne związane z najbardziej interesującym ją tematem.

Każdy podmiot, który chciał zostać współorganizatorem i partnerem Circular Week, mógł zgłosić własne wydarzenie na mapie GOZ. INNOWO, jako główny koordynator projektu, zgromadził wszystkie inicjatywy, umieścił je na platformie internetowej i w kalendarzu dostępnym dla szerokiej rzeszy odbiorców oraz wspierał je w promocji tych wydarzeń.

W ostatnim dniu Circular Week, czyli 16 października 2020 r., odbyła się międzynarodowa konferencja Mazovia Circular Congress. Wydarzenie to jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych konferencji w Polsce na temat gospodarki cyrkularnej, skierowaną do przedstawicieli administracji publicznej, samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw, menedżerów zajmujących się tematyką zrównoważonego rozwoju i CSR, start-upów oraz mediów. Podczas konferencji przedstawione zostały przykłady dobrych praktyk z całego świata. W ten sposób uczestnicy Kongresu dowiedzieli się, w jaki sposób zastosowanie założeń GOZ może przynieść korzyść zarówno ekologiczną, jak i finansową. Dodatkowo przez cały czas trwania konferencji prowadzono owocne dyskusje na temat możliwości realizacji podobnych projektów w Polsce. Zorganizowane zostały również liczne dyskusje panelowe różnych grup interesariuszy (przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, przedstawicieli administracji państwowej i samorządu terytorialnego) na temat tego, jak korzystać z rozwiązań gospodarki cyrkularnej.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia nagrań z wybranych wydarzeń organizowanych w ramach minionej edycji:

WYBIERZ MIASTO, DATĘ ORAZ TEMAT KTÓRY CIEBIE INTERESUJE:

Nie znaleziono żadnych wpisów.

ZGŁOŚ SWOJE WYDARZENIE I ZOSTAŃ PARTNEREM CIRCULAR WEEK

Scroll to Top
(c) 2023 Circular Week 2020   |   wykonanie: BRND Group