EVENTS

Go holistic!

 

Wydarzeni | Circular Week 2020

 

DATA: 14 października 2020 roku

GODZINA: 13:00-15:00

LINK: https://hopin.to/events/go-holistic

ORGANIZATOR: Ambasada Finlandii w Polsce i Business Finland

(wydarzenie transmitowane na żywo ze studio)

W pierwszej części spotkania dowiemy się jak Finlandia buduje system gospodarki cyrkularnej i jak ważne jest holistyczne podejście do tej koncepcji. W drugiej części poznamy najnowsze cyrkularne materiały do produkcji opakowań prezentowane przez przedstawicieli fińskich firm.
Na zakończenie dla zainteresowanych przedstawicieli biznesu odbędzie się sesja matchmakingowa.

 

Prelegenci:

 

Tim Forslund

Specialist, Circular Economy, Finnish Innovation Fund SITRA

Tim Forslund pracuje nad dalszym rozwojem gospodarki cyrkulacyjnej na poziomie globalnym, dążąc do dalszego upowszechniania tej koncepcji w większej liczbie krajów i wśród większej liczby podmiotów – co jest możliwe dzięki rozwiązaniom cyfrowym i wielu entuzjastom gospodarki cyrkulacyjnej.

 

Jussi Manninen

Executive Vice President, Technical Research Center of Finland VTT

Jussi Manninen jest wiceprezesem wykonawczym w VTT odpowiedzialnym za obszar działalności Solutions for Natural Resources and Environment, przeniósł się do VTT z fińskiego Ministerstwa Pracy i Gospodarki, gdzie był odpowiedzialny za realizację kluczowych projektów rządu fińskiego w zakresie biogospodarki i czystych technologii oraz fińskiej strategii biogospodarki.

 

Paula Eskola

Senior Expert for Circular Economy at Motiva Oy, lead expert on development of the FISS – Finnish Industrial Symbiosis System

Paula Eskola jest starszym ekspertem w dziedzinie gospodarki cyrkulacyjnej i efektywnego wykorzystania zasobów w Motiva Oy, odpowiedzialnym za rozwój i wdrożenie Fińskiego Systemu Symbiozy Przemysłowej (FISS). Przed pracą w Motiva przez 11 lat działała jako naukowiec w Centrum Badań Technicznych VTT w Finlandii. Specjalizuje się w  gospodarce cyrkulacyjnej, efektywności materiałowej, symbiozie przemysłowej, wpływie przepływu materiałów na środowisko oraz ocenie cyklu życia produktów.

 

Tanja Virtanen-Leppä

Head of Sustainability Center of Excellence, Huhtamaki Group

 

Grzegorz Ganczewski

Łukasiewicz Research Network – Institute of Biopolymers and Chemical Fibres, Warsaw Branch Office COBRO – Packaging Research and Development Centre / Polish Chamber of Packaging Recycling and Recovery

Absolwent Bradford University w Wielkiej Brytanii z tytułem magistra zarządzania strategicznego. Od 2005 roku jest zatrudniony w COBRO – Instytucie Badań nad Opakowaniami, wchodzącym w skład Sieci Badawczej Łukasiewicza. Zajmuje się wieloma innowacyjnymi aspektami związanymi z oddziaływaniem opakowań na środowisko oraz nowymi zrównoważonymi materiałami opakowaniowymi (takimi jak materiały biodegradowalne czy biotuby). Przeprowadza również Life Cycle Assessments (LCA) dla opakowań i materiałów opakowaniowych oraz zarządza międzynarodowymi projektami badawczymi dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, materiałów, przemysłu opakowaniowego na rynkach całego świata. Autor i współautor licznych publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych.

 

Jolanta Kulczycka

President of the Board, Waste Management and Recycling Cluster, Key
National Cluster

Joanna Kulczycka jest kierownikiem Pracowni Badań Strategicznych w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Polskiej Akademii Nauk, oraz Wydziału Zarządzania AGH. Prezes zarządu Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu (Krajowy Klaster Kluczowy) oraz dyrektor biura Instytutu Autostrada Technologii i Innowacji. Autor ponad 200 publikacji (artykułów naukowych, monografii i rozdziałów w monografiach), pierwszego polskiego rocznika minerałów oraz pierwszej książki o krytycznych surowcach w Polsce, a także redaktor kilku książek dotyczących gospodarki cyrkulacyjnej w Polsce. Jej doświadczenia badawcze sięgają od ekonomii i zarządzania procesami przemysłowymi, głównie w sektorze surowcowym i recyklingowym, poprzez CSR, aż po ekoinnowacje i gospodarkę obiegu zamkniętego.

 

Dariusz Prasek

Former Director of Operations in the Environment and Sustainability
Department of the EBRD, Member of the UN Advisory Board on Circular Economy, International
Expert in Environmental, Social and Governance Areas

Dyrektor Operacyjny z historią pracy w branży bankowej. Wykształcony w zakresie zrównoważonego rozwoju, świadomości ekologicznej, zarządzania ryzykiem, wyceny i due diligence. Silny profesjonalista operacyjny z tytułem doktora filozofii (PhD) w dziedzinie technologii inżynierii środowiska/techniki środowiskowej z Politechniki Warszawskiej.

 

Henryk Stawicki

Change Pilots, Design Strategist

Henryk oferuje wyjątkową perspektywę jako projektant i strateg pomagający organizacjom w tworzeniu produktów i usług opartych na cyrkularnych strategiach projektowania. W Change Pilots prowadzi audyty projektowe i konsultuje scenariusze zmian. Dyrektor Programowy podczas konferencji Design Summit Business, członkiem think tanku Service Design Polska, wykłada Human-Centered Design i Design Management w School of Form.

 

Natalia Giergiel-Biniek

Menedżer w zespole ds. zrównoważonego rozwoju, Deloitte

W zespole Sustainability & Economics w Deloitte realizuje projekty z zakresu opracowywania i wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju, gospodarki obiegu zamkniętego oraz regulacji. Posiada doświadczenie w pracy dla podmiotów z branży IT, FMCG, retail oraz energetycznej. Natalia jest podwójnym magistrem prawa, które ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie w Poitiers, kończy studia magisterskie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze w Szkole Głównej Handlowej. Przed dołączeniem do Deloitte, pracowała jako specjalista ds. gospodarki o obiegu zamkniętym w Hewlett Packard Enterprise w Washington D.C., gdzie studiowała stosunki międzynarodowe oraz politykę publiczną na George Mason University (Stypendystka Fundacji Rowny-Paderewski).

 

AGENDA: klik

OTHER EVENTS

Nie znaleziono żadnych wpisów.
Scroll to Top
(c) 2023 Circular Week 2020   |   wykonanie: BRND Group