EVENTS

Jak wspierać małe zakłady naprawcze i ograniczać produkcję elektroodpadów?

ORGANIZATOR: Współdzielnik

DATA: 14.10.2021, 17:00-18:30 CEST

MIEJSCE: ul. Działdowska 6, Wolskie Centrum Kultury

WSTĘP WOLNY

W Warszawie funkcjonują dziesiątki małych zakładów naprawczych. Wiele z nich odchodzi jednak w zapomnienie ze względu na przemiany rynku, zaś w zeszłym roku niektórzy nie przetrwali okresu lockdownu. Jak wobec tego możemy wspierać drobnych przedsiębiorców? Czy małe zakłady przetrwają próbę czasu i czy wciąż są użyteczne?

W ramach wydarzenia zastanowimy się wspólnie dlaczego warto naprawiać sprzęty elektryczne i elektroniczne. Jakie przynosi to korzyści, poza zmniejszeniem ilości generowanych odpadów? Gdzie udać się po poradę i czy możliwe jest nauczenie się samodzielnych napraw od zera? Omówimy zagadnienia prawa do naprawy, zjawisko planowego postarzania produktu i dostępu do części zamiennych.

Wydarzenie będzie miało formę dyskusji, w której udział weźmie osoba ze środowiska małych przedsiębiorców oraz przedstawicielka firmy North oferującej części zamienne do sprzętów RTV i AGD, której hasłem jest „Naprawiaj, nie wyrzucaj”. Do dyskusji i zadawania pytań zaprosimy wszystkich uczestników i uczestniczki.

Spotkanie organizowane jest przez Wolskie Centrum Kultury w ramach projektu Współdzielnik. To nowe miejsce na mapie Warszawy w całości poświęcone ekonomii cyrkularnej oraz edukacji ekologicznej i klimatycznej, tworzone w partnerstwie z Wola Park. Mieszkańcy będą mogli się tam spotykać, spędzać wolny czas oraz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności związane z życiem w duchu świadomej konsumpcji i zero waste.

Dowiedz się więcej o projekcie Współdzielnik:

http://wspoldzielnik.wck-wola.pl/

https://www.facebook.com/wspoldzielnik

https://www.instagram.com/wspoldzielnik/

Zajrzyj do bazy porad dotyczących domowych napraw:

https://north.pl/baza-porad/

 

OTHER EVENTS

Nie znaleziono żadnych wpisów.
Scroll to Top
(c) 2023 Circular Week 2020   |   wykonanie: BRND Group