WYDARZENIA

Catering zero-waste! Jak efektywnie wprowadzić wielorazowe opakowania na napoje i posiłki w Twojej organizacji?

DATA: 14.10.2021

CZAS: 15:30 CEST

REJESTRACJA: https://bit.ly/3mszFuG

ORGANIZATOR: YoYo.BoostReuse

JĘZYK: angielski

  • Jak efektywnie wprowadzić pojemniki wielokrotnego użytku na dania i napoje w szkołach, na eventach czy w Twoim biurze?
  • Prowadzisz firmę z cateringiem dietetycznym lub dostarczasz pyszne dania na wynos do firm, ale nie wiesz co zrobić, żeby zacząć działać w zrównoważony sposób?
  • Chcesz trafić do klientów, którzy cenią sobie zasady zero-waste?
  • Przeraża Cię ilość śmieci, które powstają po pojemnikach do dań na wynos i przekąskach na wydarzeniach?

Dołącz do warsztatu prowadzonego przez holenderską firmę YoYo.BoostReuse, która specjalizuje się w implementowaniu cyrkularnych i przyjaznych dla planety rozwiązań dla firm cateringowych. Zapraszamy osoby, które mają styczność z posiłkami na wynos na uczelniach, w biurach, na bankietach, z dietami pudełkowymi i chciałyby dowiedzieć się, jak w sposób wygodny i opłacalny zmniejszyć ilość generowanych śmieci.

Webinar poprowadzi Joanna Olszańska – z wykształcenia prawniczka, który rozwinęła się jako ekspertka ds. zero waste. Wcześniej pracował w Belgii, Wielkiej Brytanii, Singapurze i Holandii w zakresie doradztwa środowiskowego w sektorze finansowym.

Jak zaczęła się jej przygoda z YoYo.BoostReuse?

W 2018 roku, kiedy mieszkała w Azji, była przytłoczona skalą wykorzystywania jednorazowych opakowań. Szczególnie przygnębiające było obserwowanie zanieczyszczenia powodowanego przez jednorazowe opakowania używane do posiłków i napojów na wynos.

Po powrocie do Europy chciała dowiedzieć się, na czym polega problem opakowań jednorazowych i dlaczego artykuły jednorazowego użytku tak łatwo trafiają na pola, łąki i lasy, zamiast na wysypisko śmieci.

Joanna szybko zauważyła, że globalna świadomość dotycząca zanieczyszczeń powodowanych przez jednorazówki rosła, ale alternatywy i rozwiązania nie były łatwo dostępne w codziennym życiu klienta. Odkryła również rozmiar dezinformacji na temat właściwości różnych materiałów alternatywnych i ich wpływu na środowisko.

Ambicją Joanny jest wdrażanie najlepszego rozwiązania dla środowiska oraz użytkowników opakowań na wynos. Zależy jej na połączeniu badań naukowych, rynkowych i pilotażowych.

W 2019 roku w Holandii założyła więc swój biznes – YoYo.BoostReuse, który ma przyczynić się do skutecznego zmniejszania użycia opakowań jednorazowych, a zastąpienia ich wygodnym i opłacalnym systemem opakowań wielorazowych. Estetycznych, bezpiecznych i łatwych w użyciu.

POZOSTAŁE WYDARZENIA

Scroll to Top
(c) 2022 Circular Week 2020   |   wykonanie: BRND Group