EVENTS

Changing places, changing lives – 11. PLGBC Green Building Symposium

DATA: 7.10.2021

ORGANIZATOR: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

FORMA: wydarzenie hybrydowe, online oraz Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie

WIĘCEJ INFORMACJI, PROGRAM I REJESTRACJA: https://symposium.plgbc.org.pl/

 

Changing places, changing lives – pod takim hasłem Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC organizuje 11. edycję PLGBC Green Building Symposium w formie hybrydowej. W programie zaplanowano 4 strategiczne sesje tematyczne, w tym prelekcje, case studies, panele dyskusyjne i rozmowy. Przygotowano także dodatkowe aktywności. Najbardziej wpływowe wydarzenie branży zielonego budownictwa w Polsce odbędzie się 7 października br. w zrównoważonej przestrzeni Sound Garden Hotel w kompleksie Business Garden w Warszawie.

PLGBC Green Building Symposium to najbardziej rozpoznawalna i opiniotwórcza międzynarodowa konferencja dedykowana branży zielonego budownictwa w Polsce. To całodzienne wydarzenie, pełne wybranych najlepszych praktyk i inspiracji dla uczenia się i doskonalenia, aby móc sprostać największym wyzwaniom w całym sektorze. W tym roku Sympozjum PLGBC przyjęło formę wydarzenia hybrydowego.

Jak możemy wpływać na kształtowanie przestrzeni i zmieniać życie?

Mamy przełom. Zmiany klimatu i pandemia prowadzą nas w kierunku poszukiwania nowego podejścia, rozwiązań i innowacji oraz wspólnych działań. Poszczególne sesje wydarzenia pozwolą odnieść się do tych zagadnień i znaleźć odpowiedzi. Klamrą jest współpraca i zrównoważone finansowanie tego typu działań.

Tegoroczna edycja PLGBC Green Building Symposium to znakomici prelegenci, innowacyjne rozwiązania, nowa wiedza oraz wybrane case studies związane ze zrównoważonym budownictwem w czterech inspirujących sesjach tematycznych.

W gronie Keynote Speakerów wydarzenia znaleźli się:

  • Honorata Grzesikowska, Guallart Architects
  • dr Olga Malinkiewicz, Saule Technologies
  • Pavel Podruh, Czech Sustainable Houses
  • dr Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery
  • Darius Reznek, Karres en Brands
  • W roli Eco Young Trendsettera – Marcin Wojciech Żebrowski, Urbcast – podcast o miastach &Urban 10 collective.

 

W programie:

  • SESJA 1. HEALTHY BUILDINGS, HEALTHY COMMUNITIES. HEALTH & WELLBEING

Potrzebujemy nowych opowieści o przestrzeniach, łączących w sobie wiedzę, zaangażowanie, pasję i wizję przyszłości. Green building dream. Zdrowie i komfort muszą być brane pod uwagę na każdym etapie cyklu życia budynku.

  • SESJA 2. PERFORMANCE AND PEOPLE. RESILIENCE

Decyzje, które podejmujemy dziś i inwestycje, które inicjujemy, będą kształtować odbudowywaną przez nas przyszłość. Zmagamy się z pandemią, musimy zdecydować się na wsparcie bardziej odpornej, zrównoważonej przyszłości. Zielone budynki, dla wszystkich, wszędzie.

  • SESJA 3. RACE TO ZERO. NET ZERO CARBON

Aby osiągnąć neutralność klimatyczną, polski rynek budowlany musi przejść proces transformacji. Konieczna jest modyfikacja podejścia do produkcji materiałów, projektowania, procesu budowlanego oraz wykorzystania źródeł energii. Jak zintegrować łańcuch wartości na drodze dekarbonizacji budownictwa.

  • SESJA 4: CLIMATE COOPERATION. FINANCING AND DEVELOPMENT

Świat potrzebuje inspiracji i dowodu na to, że integrujące, szybkie i zakrojone na szeroką skalę zmiany są możliwe, aby osiągnąć zerowy ślad węglowy w założonym czasie.

 

W ramach wydarzenia przygotowano także aktywności dodatkowe, w tym m.in:

– Wirtualną Strefę Partnerów, w której można poznać bliżej projekty, rozwiązania i technologie partnerów wydarzenia,

– Grę klimatyczną – Change Game, opracowaną przez Climate-KIC i włoską Fundację CMCC,

– Wirtualną wystawę fotograficzną laureatów konkursu Grand Press Photo 2021 w kategorii Środowisko oraz Fotoreportaż,

– PLGBC Green Building Tour po zrównoważonym kompleksie Business Garden w Warszawie,

– Wirtualną Paczkę Uczestnika, w której poza prezentacjami i nagraniami znajdą się dedykowane materiały tematyczne,

– Playlistę #PLGBCsymposium.

 

Policzony zostanie także ślad węglowy związany z organizacją wydarzenia.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników konkursu PLGBC Green Building Awards 2021.

PLGBC Green Building Symposium wspierają liczni uznani Partnerzy i Patroni.

Partnerzy Strategiczni: Arcadis, innogy Polska.
Partnerzy Wspierający: Aluprof, Grupa Górażdże, Helvar, Interface, Skanska, SMAY.
Partner – Neutralność klimatyczna: Sweco.
Partnerzy: APA Group, Horizone Studio, Selena.

Patronat Honorowy: World Green Building Council, Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP.

Patronat Społeczny: Habitat For Humanity Poland & ReStore.


Patroni Wspierający:
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Climate-KIC, Scandinavian Polish Chamber of Commerce, Business Finland, British Polish Chamber of Commerce, Belgian Business Chamber,

IKEA Foundation, Polska Rada Centrów Handlowych, Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO, Polski Związek Firm Deweloperskich, Architekci Dla Klimatu, Kompas Inwestycji, Top Woman In Real Estate, #BuildingLife, Certyfikat ZIELONY DOM, Smarter Finance For Families, Build Upon2.

 

Patronat Medialny: Architektura & Biznes, Teraz Środowisko, Real Estate Magazine, Build&Vent, InfoArchitekta.pl, ARCH_app, Investor Real Estate Expert, Nowl Eco, Sztuka-Architektury.pl, URBCAST.pl, BUILDER.

Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council), które od 2008 roku realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą.

 

Informacja o Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC:

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC (Polish Green Building Council) jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje misję radykalnej poprawy projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce tak, aby zrównoważone budownictwo stało się normą.

Jako organizacja członkowska, jest zjednoczonym głosem obecnych i przyszłych liderów branży green building. Dąży do przeprowadzenia znaczącej transformacji środowiska budowlanego, aby uczynić je zdrowym i zrównoważonym. To odpowiedź na zmiany klimatyczne i dbałość o planetę.

PLGBC stanowi część globalnej społeczności ponad 70 organizacji green building councils skupionych w ramach World Green Building Council.

https://plgbc.org.pl

OTHER EVENTS

Scroll to Top
(c) 2022 Circular Week 2020   |   wykonanie: BRND Group