EVENTS

Obieg zamknięty na przykładzie Startup Nation

DATA: 12.10.2021

GODZINA: 15:00 CEST

JĘZYK: angielski

REJESTRACJA: KLIKNIJ TUTAJ

ORGANIZATOR: AMCHAM Israel Circular Economy

Jak Izrael toruje sobie drogę do obiegu zamkniętego? Jakie działania podejmuje się, aby przyspieszyć przejście na gospodarkę o obiegu zamkniętym?

Podczas wydarzenia będziemy dyskutować o wartości innowacji i współpracy w kontekście przejścia na gospodarkę obiegu zamkniętego w Izraelu wraz z kluczowymi propagatorami tego systemu i przedstawicielami startupów. Ponadto, zaprezentujemy pierwszy izraelski konkurs Circular Innovation, jako sposób na nawiązanie kontaktu z liderami przemysłu w Izraelu i pomoc w przyspieszeniu przejścia do gospodarki cyrkularnej.

Program:

Powitanie: Avi Blau, Dyrektor Afeka Institute of Circular Engineering & Economy (AICEE)

16:00 – 16:10: Dr. Arik Ryvkin, Dyrektor FoodTech i Circular Economy w izraelskim Ministerstwie Gospodarki i Przemysłu

16:10 – 16:20: Ari Siegmann, kierownik ds. rozwoju biznesu. Izraelski Urząd Innowacji

16:20 – 16:30: Rachel Barr, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju UBQ Materials

16:30 – 16:40: Mino Negrin, dyrektor generalny NUFiltration

16:40 – 16:50: Prezentacja Forum Gospodarki Cyrkularnej izby handlowej Izraela Amerykańskiego oraz pierwszego izraelskiego Konkursu Innowacji Cyrkularnych. Avi Blau & Camille Janssen

16:50- 17:00: Q&A

UBQ Materials

Firma UBQ Materials opracowała technologię przetwarzania, która przekształca odpady domowe w zielony materiał termoplastyczny. Opatentowany materiał może zastąpić ropopochodne tworzywa sztuczne w produkcji tysięcy produktów codziennego użytku.

Mając na uwadze pozytywny wpływ na klimat, UBQ dąży do zastąpienia liniowych modeli konsumpcji cyrkularnymi modelami ekonomicznymi, eliminując potrzebę składowania odpadów i zachowując ograniczone zasoby dla przyszłych pokoleń.

NUFiltration

NUFiltration projektuje, produkuje i dystrybuuje systemy oczyszczania wody i ścieków oparte na opatentowanej technologii NUF. Technologia ta umożliwia ponowne wykorzystanie medycznych urządzeń filtrujących w dziedzinie uzdatniania wody.

Systemy NUFiltration są stosowane w szklarniach i hydroponice do recyklingu wody odpływowej poprzez usuwanie wszystkich patogenów, wirusów i innych zanieczyszczeń mikrobiologicznych, pozostawiając niezmieniony poziom soli i mikroelementów. Systemy te są również skuteczne, gdy filtracja i sterylizacja wody są wymagane na miejscu jako pojedynczy proces do celów przemysłowych.

Urządzenia filtracyjne firmy, które nie wymagają zasilania elektrycznego, to proste, kompaktowe i wytrzymałe minisystemy umożliwiające produkcję czystej wody pitnej ze skażonych źródeł w bardzo trudnych warunkach.

Pierwszy izraelski konkurs innowacji cyrkularnych (The First Israeli Circular Innovation Competition)

Na początku 2021 roku zostało uruchomione forum AMCHAM Israel Circular Economy z misją przyspieszenia przejścia na gospodarkę cyrkularną w Izraelu i poza nim, wraz z wiodącymi firmami takimi jak HP Indigo, Unilever, Intel, Dow, Netafim, Toyota i więcej.

W ramach forum, wspólnie stworzono kilka projektów, między innymi pierwszy Izraelski Konkurs Innowacji Circular, który obejmuje 24 wyzwania gospodarki cyrkularnej dla tych firm, które mają być rozwiązane poprzez otwarte innowacje.

 

OTHER EVENTS

Scroll to Top
(c) 2022 Circular Week 2020   |   wykonanie: BRND Group