DATA: 15.10.2020
GODZINA: 11:00 – 16:00
MIEJSCE: Warszawa
(transmisja na żywo ze studia)
LINK: https://hopin.to/events/circular-business-models-2020
LINK DO STREAMINGU: https://youtu.be/Qx0lW7gXDPk
Circular Business Models 2020 to konferencja poświęcona transformacji przedsiębiorstw w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Wydarzenie ma na celu zapoznanie firm z ideą cyrkularności i jej możliwościami zarówno dla nowych, jak i już istniejących przedsiębiorstw.
Przejście od gospodarki liniowej do cyrkularnej podkreśla zrównoważone gospodarowanie surowcami na każdym etapie cyklu życia produktu. Podczas webinaru uczestnicy dowiedzą się o sposobach na zarabianie w trakcie tej transformacji, o możliwościach, jakie daje gospodarka cyrkularna oraz o problemach, z jakimi borykają się zarówno duże, jak i małe przedsiębiorstwa.
Wydarzenie będzie transmitowane na żywo z profesjonalnego studia. Odbędzie się na platformie Hopin.to i będzie obejmowało stoiska wystawowe, networking i dyskusje na żywo. Więcej informacji w linku powyżej.
AGENDA: klik
Prelegenci:
Freek van Eijk
CEO, Holland Circular Hotspot
Freekvan Eijk jest dyrektorem generalnym Holland Circular Hotspot. Fundacja Holland Circular Hotspot (HCH) jest publiczno-prywatną inicjatywą, która chce urzeczywistnić Circular Economy poprzez dzielenie się holenderską wiedzą i innowacjami oraz stymulować międzynarodowe partnerstwa poprzez łączenie rządów, instytucji wiedzy i przedsiębiorstw. HCH tworzy i wzmacnia możliwości eksportowe i inwestycyjne Circular Economy, stymuluje wymianę wiedzy i jednocześnie przyspiesza osiąganie celów społecznych, takich jak paryskie cele klimatyczne i SDG.
Ricco Martino Fiorito
CCO and Circular Designer, CooLoo
Ricco Fiorito jest dyrektorem handlowym i Circular Designerem w CooLoo. CooLoo opracowuje i produkuje produkty i wykończenia wnętrz, mebli, rozwiązań akustycznych i zastosowań przemysłowych w oparciu o innowacyjne technologie. CooLoo wierzy, że sztuka, wzornictwo i wnętrza mogą być tworzone w ramach zrównoważonej i cyrkularnej gospodarki, z dużą elastycznością w zastosowaniu, kształtowaniu i utylizacji lokalnych odpadów oraz zachowaniem prostoty i zmiany sposobu produkcji i myślenia o kształtowaniu przedmiotów i wykorzystaniu materiałów.
Ricco Fiorito stale poszukuje partnerów aby opracować cyrkularne modele biznesowe do wdrożenia w dużych międzynarodowych firmach produkcyjnych i rynkowych. Co więcej, jest on bohaterem zrównoważonych i ekologicznych przemian na rynku sztuki, wzornictwa i wnętrz. Podczas Dutch Design Week Eindhoven i Salone del Mobile w Mediolanie w 2021 r. zostanie uruchomiona nowa koncepcja CooLoo Circular Canopy we współpracy z Thed Konings, gdzie zostanie zaprezentowana współpraca z projektantami i nowe materiały, aby zainspirować i rozpocząć dyskusje na temat zrównoważonego przejścia, którego potrzebujemy.
Ton van der Giessen
General Manager, Van Werven
Tonvan der Giessen jest dyrektorem generalnym Van Werven, holenderskiej firmy rodzinnej działającej w branży podczerwieni i recyklingu. Jednym z działań w zakresie recyklingu jest recykling pokonsumenckich tworzyw sztucznych twardych. Van Werven Plastic Recycling wykorzystuje zakłady recyklingu w kilku krajach europejskich, w tym w Polsce. Ton van der Giessen jest również przewodniczącym holenderskiej organizacji branżowej BRBS Recycling, wiceprzewodniczącym PCEP (Polyolefin Circular Economy Platform), wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Holland Circular Hotspot oraz członkiem zarządu holenderskiej organizacji branżowej Waste Transport.
Sanne Kaasjager
Radca Ekonomiczny, Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce
Sanne Kaasjager rozpoczął pracę na stanowisku radcy ekonomicznego w Ambasadzie Holandii w Polsce w lutym 2019 roku. Od 1998 roku pracuje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Najpierw w departamencie ONZ, a następnie jako dyplomata w Sri Lance i Genewie. Wrócił do ministerstwa w Hadze w 2007 r. i zajmował stanowiska w negocjacjach klimatycznych, operacjach pokojowych i stosunkach z Afryką, jako doradca, strateg i menedżer. Obecnie promocja handlu i polityka gospodarcza są dwoma filarami, na których się opiera, starając się przełożyć interesy holenderskiego biznesu i cele zrównoważonego rozwoju na korzyści dla obu stron.
Ralph Koekkoek
Prezes i założyciel Blue-fifty
Ralph jest absolwentem chemii i administracji biznesowej oraz działa w przemyśle spożywczym, chemicznym i gospodarki odpadami. W 2015 roku założył firmę Blue Fifty, aby w 2050 roku przyczynić się do rozwoju cyrkularnego i neutralnego dla klimatu społeczeństwa.
Michel Schurman
Director Business&Politics, MVO Nederland
Zrealizowanie punktu zwrotnego w kierunku nowej gospodarki do 2025 r.: taka jest misja CSR Holandia (MVO Nederland). Jako Dyrektor ds. Biznesu i Polityki jestem odpowiedzialny za zespół, który współpracuje z czołowymi firmami w celu realizacji tej nowej gospodarki. Poprzez tworzenie projektów innowacyjnych i koalicji, które umożliwiają tworzenie przyjaznych dla klimatu, okrężnych i/lub integracyjnych modeli biznesowych, ustalanie corocznego programu zrównoważonego biznesu oraz lobbowanie na rzecz polityki i instytucji finansowych, aby stworzyć odpowiednie warunki do tego, by stały się one głównym nurtem.
Jan Willem Wieringa
CEO, Desch Plantpak
Jan Willem Wieringa jest prezesem zarządu Desch Plantpak, producenta plastikowych doniczek i tacek dla ogrodnictwa. Desch posiada 6 fabryk, w skład których wchodzą ostatnio przejęte firmy Interplast Plastic Products (IPP) w Bytomiu. Desch i IPP mają wszystko, czego potrzebują, aby odgrywać wiodącą rolę w obecnej transformacji w ogrodnictwie; obie firmy tradycyjnie przodują w wykorzystaniu materiałów z recyklingu i stale wprowadzają innowacje w dziedzinie recyklingu. Szereg pomysłowych innowacji, które optymalnie spełniają obecne warunki rynkowe, obejmuje produkty D-Grade®Bio (na bazie PLA), ale także marki Recover® i D-Tect®plus, które posiadają certyfikat Cyclos HTP i gwarantują możliwość ich oddzielenia w procesie przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych – a tym samym możliwość pełnego recyklingu.
Dion Vijgeboom
Współwłaściciel, MUD Jeans
Dion zdobył 20 lat doświadczenia w produkcji, rozwoju i pozyskiwaniu produktów z jeansu. W 2015 roku Dion wraz z żoną został współwłaścicielem MUD Jeans. Zmotywowani możliwościami, jakie oferują nowoczesne innowacje, znaleźli idealne połączenie z koncepcją biznesową MUD Jeans. Obecnie są oni w stanie wykorzystać do 40% dżinsów pochodzących z recyklingu w swoich nowych tkaninach dżinsowych. W nadchodzącym roku celem jest osiągnięcie 100%. Ponadto marka znana jest z tego, że jako pierwsza firma na świecie oferuje konsumentom model abonamentowy dla dżinsów – Lease A Jeans.
dr Konrad Czapiewski
PAN, REPAiR
dr Konrad Czapiewski, Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, autor 110 publikacji naukowych, realizator kilkudziesięciu projektów badawczych, Członek Prezydium Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN i Polskiego Towarzystwa Geograficznego. W ostatnich czterech latach koordynował badaniami w polskiej części projektu Horyzont 2020 – REPAiR „Resource Management in Peri-urban Areas: Going Beyond Urban Metabolism”.
dr Leszek Kąsek
Starszy ekonomista, ING Bank Śląski
Leszek Kąsek jest starszym ekonomistą w zespole badań ekonomicznych w ING Banku Śląskim w Warszawie, odpowiedzialnym za zrównoważony rozwój, transformację energetyczną i zielone finanse w Polsce. Dołączył do ING w sierpniu 2019 roku, wcześniej pracował w Ministerstwie Finansów, Banku Światowym i Deloitte. Leszek posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz tytuł magistra tej samej uczelni.
Kamil Mirowski

dr Agnieszka Sznyk
CEO, INNOWO, Polish Circular Hotspot
Agnieszka Sznyk jest Prezesem Zarządu Instytutu Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju. Z wykształcenia doktor nauk rolniczych ze specjalizacją zrównoważona produkcja rolna. Od lat związana ze środowiskiem NGO, przez wiele lat pracowała dla WWF, międzynarodowej organizacji ekologicznej. Ekspert od spraw zrównoważonego rozwoju i rozwoju społeczno-ekonomicznego społeczeństwa. Autorka licznych raportów i artykułów m.in. np. „Innowacje 2015”, „Kobiety w finansach”, “Wpływ innowacyjnych firm ponadnarodowych na rozwój społeczno-gospodarczy Polski”, “Metody pomiaru innowacji społecznych”.
Bogdan Ślęk
Dyrektor ds. Public & Government Affairs CEE w Signify Poland sp. z o.o., z wieloletnim doświadczeniem w branży oświetleniowej, od 1992 roku związany z Philips Lighting. Przewodniczący Komitetu Rozwoju Związku Producentów Sprzętu Oświetleniowego „Pol-lighting”, ekspert w zakresie efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju, koordynator licznych projektów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, autor ekspertyz dla MG i GIOŚ.
Kelly Ruigrok
National Sustainability Institute of the Netherlands, Global Sustainable Enterprise System and Data for Good
Kelly Ruigrok jest założycielem National Sustainability Institute of the Netherlands, Global Sustainable Enterprise System and Data for Good oraz członkiem holenderskiej organizacji Young 100. Wszystkie założone przez nią firmy mają tę samą misję, ale mają swój własny ekosystem interesariuszy i służą swoim własnym celom. Misją firmy jest tworzenie dobrego świata dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń. “Każdy może zrobić wszystko, tylko wierzyć i zadawać właściwe pytania we właściwych momentach.”